1 rok temu

Trzeci klub z licencją

GKS Katowice to trzecia drużyna, która otrzymała licencję na grę w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2020/21. Wcześniej podobne uprawnienia otrzymały kluby z Tychów i Krakowa.


Od trzech sezonów hokeiści katowickiej GieKSy nie schodzą z podium Polskiej Hokej Ligi. W sezonie 2018/19 i 19/20 katowiczanie wywalczyli brąz PHL zaś w sezonie 2017/18 zakończyli zmagania ze srebrnymi medalami. Nic więc dziwnego, że i tym razem drużyna prowadzona przez Piotra Sarnika znalazła się w ścisłej czołówce - trzech drużyn - które jako pierwsze otrzymały licencję na grę w PHL. 

Jeszcze zanim katowiczanie oficjalnie znaleźli się w gronie drużyn, które w sezonie 2020/21 walczyć będą o mistrzostwo Polski przedłużyli oni kontrakty z szóstką hokeistów: Grzegorzem Pasiutem, Filipem Starzyńskim, Patrykiem Wajdą, Patrykiem Krężołkiem oraz Mateuszem Michalskim i Oskarem Jaśkiewiczem, a także zakontraktowali łotewskiego obrońcę - Janisa Andersonsa.

Oprócz wspomnianych klubów w walce o prawo gry w polskiej lidze pozostało jeszcze 9 klubów - w tym zespoły z Krynicy, Sanoka oraz druga ekipa z Gdańska. Przypomnijmy, iż zespoły, aby myśleć o grze na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju muszą wykazać gwarancje finansowe na poziomie minimum 1.5 miliona złotych, a także (drużyny, które nie rywalizowały w PHL w zeszłym sezonie) opłacić tzw "dziką kartę".

Udostępnij