1 rok temu

Trzech muszkieterów zostaje w GKS-ie

O tym mówiło się już od dawna. Najskuteczniejsze trio tyskiego GKS-u przedłużyło swoje kontrakty z zespołem mistrzów Polski.


Michael Cichy, Alex Szczechura i Christian Mroczkowski - trójka najlepiej punktujących zawodników w zespole GKS-u Tychy zostaje w Tychach na kolejny sezon. 

Bez tej trójki bardzo trudno wyobrazić sobie drużynę z piwnego miasta. Odgrywali oni kluczowe role w zespole, który w nadchodzącym sezonie prowadził będzie Krzysztof Majkowski.

Tylko w minionym sezonie atak złożony z tych zawodników zdobył aż 74 bramki w Polskiej Hokej Lidze, Pucharze Polski i Superpucharze. To blisko 1/3 wszystkich bramek zdobytych przez "trójkolorowych" w sezonie 2019/20.

Christian Mroczkowski zaaplikował rywalom aż 29 bramek i 35 asyst w 52 spotkaniach na krajowym podwórku, Michael Cichy dołożył kolejne 27 goli i zanotował 37 asyst w 52 meczach zaś Szczechura w 48 meczach zdobył 18 bramek i popisał się 38 kluczowymi podaniami.

Christian miał propozycję z innych europejskich klubów, ale w końcu wybrał naszą ofertę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to zawodnik, który wniósł bardzo dużo jakości do polskiej ligi. Michael i Alex, to z kolei hokeiści o uznanej renomie w Polsce i potwierdzają to każdego sezonu. – mówi w rozmowie dla oficjalnej strony klubowej Krzysztof Woźniak, prezes spółki Tyski Sport S.A.

Udostępnij