1 rok temu

Poznaliśmy nowego trenera reprezentacji!

Wiemy już kto w najbliższym czasie poprowadzi reprezentantów Polski. Pierwsze zgrupowanie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu!

Począwszy od nadchodzącego sezonu nowym selekcjonerem reprezentacji Polski seniorów będzie obecny trener JKH GKS-u Jastrzębie Robert Kalaber. Słowak ma doświadczenie w pracy na szczeblu międzynarodowym, ponieważ od sezonu 2017/18 prowadził reprezentację Bułgarii, a do tego doskonale zna hokeistów JKH GKS-u, którzy w ostatnim czasie stanowią o sile reprezentacji.

Przed nowym szkoleniowcem niezwykle intensywny sezon. Pierwsze zgrupowanie biało-czerwonych przewidziano już na sierpień. Wówczas odbędą się badania w COS Warszawa. Później - co jeszcze nie zostało potwierdzone - "Orły" zbiorą się w Jastrzębiu-Zdroju na krótkim zgrupowaniu szkoleniowym. 

W nadchodzącym sezonie biało-czerwonych czeka szereg wyzwań. Oprócz tradycyjnych turniejów z cyklu Euro Ice Hockey Challenge reprezentanci Polski rywalizować będą o powrót do dywizji IA na kwietniowych MŚ, które odbędą się w Polsce, a po kolejnych kilku miesiącach - w sierpniu przyszłego roku - Polacy zmierzą się ze Słowakami, Austriakami i Białorusinami w walce o awans na Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Udostępnij