1 rok temu

Powrót NHL zagrożony? 11 przypadków koronawirusa!

Koronawirus zachwiał światem sportu na kilka miesięcy. Hokej długo się przed nim bronił, ale ostatnie testy hokeistów NHL wykazały 11 kolejnych przypadków.


8 czerwca w Stanach rozpoczął się drugi etap odmrażania hokeja. Otwarte zostały ośrodki treningowe, w których trenować mogło jednocześnie maksymalnie 6 zawodników. Warunkiem uczestnictwa w treningach poddanie się testowi na koronawirusa. Jak poinformowała wczoraj NHL na 200 przeprowadzonych testów, 11 było pozytywnych. 


Władze NHL co tydzień będą podawać liczbę przebadanych próbek i ewentualnych zakażeń. Nie podadzą jednak nazwisk hokeistów dotkniętych koronawirusem. Jednak jak informują media, jednym z 11 pozytywnych przypadków jest 22-letni napastnik Toronto Maple Leafs, Auston Matthews. Został on już odizolowany i poddany kwarantannie.


Najgorsza sytuacja jest teraz w Ottawie, gdzie wykryto aż 6 przypadków u hokeistów i Tampie - 5 pozytywnych wyników (3 u hokeistów a 2 u pracowników klubu).  Zachorowania u pracowników biurowych zmusiło Błyskawice do ponownego zamknięcia ośrodka treningowego, który zostanie otwarty najprawdopodobniej 6 lipca. 


Oprócz zakażonych z Ottawy, Tampy i Toronto przypadki Covid-19 odnotowano również Kolorado i Pittsburghu.
Obóz treningowy wszystkich 24 zespołów, które awansowały do play-offów planowany jest na 10 lipca, a ponowny start sezonu miałby odbyć się w sierpniu. Nie wiadomo jeszcze jak obecna sytuacja wpłynie na powrót ligi NHL do gry. Możliwe jednak, że wznowienie rozgrywek po raz kolejny zostanie przesunięte w czasie.

Udostępnij