1 rok temu

Polska gospodarzem dwóch imprez!

Dwie ważne międzynarodowe imprezy odbędą się w przyszłym sezonie w naszym kraju. Arenami zmagań będą katowicki Spodek i gdańska hala Olivia.

Z pewnością najważniejszym jest fakt, iż nasz kraj - już oficjalnie - zorganizuje przyszłoroczne Mistrzostwa Świata seniorów dywizji IB. Z powodu pandemii koronawirusa zdecydowana większość przyszłorocznych imprez została przydzielona gospodarzom tegorocznych, niedoszłych turniejów. 

W przypadku MŚ seniorów PZHL nie miał konkurencji, przez co bez trudu otrzymał prawo organizacji tej imprezy. Turniej, którego stawką będzie awans na zaplecze elity odbędzie się w dniach 26 kwietnia - 2 maja najprawdopodobniej w Katowicach. Rywalami Polaków będą wówczas reprezentacje Estonii, Litwy, Serbii, Japonii i Ukrainy.

W naszym kraju nie odbędą się natomiast MŚ kobiet, które planowano na marzec tego roku w Katowicach. Prawo organizacji tego turnieju powierzono bowiem Chinom, dla których będzie to próba przedolimpijska.

Mimo to odbędzie się w Polsce ważny turniej z udziałem seniorskiej reprezentacji kobiet. W dniach 11-14 lutego w Gdańsku biało-czerwone podejmować będą Holandię, Meksyk i Turcję w turnieju prekwalifikacyjnym do ZIO.

Juniorom i juniorkom natomiast nie będzie dane rywalizować przed własną publicznością. Reprezentacja Polski mężczyzn do lat 20 wystąpi w Estonii, kadra U18 we Włoszech zaś kobieca drużyna narodowa naszego kraju (U18) uda się na MŚ do Austrii.

Udostępnij