1 rok temu

Podsumowanie 3. kolejki PHeL

Pierwsze decyzje kadrowe, ujemne punkty dla Krynicy i mecz niepokonanych. Podsumowujemy 3. serię gier w Polskiej Hokej e-Lidze.

Trzecia seria gier w rozgrywkach Polskiej Hokej e-Ligi przyniosła nam pierwsze zmiany kadrowe. W zespole Infinitas KH KTH Krynica doszło do zmiany reprezentanta - Adama Kroka zastąpił Damian Tyczyński, znany z występów w Zagłębiu Sosnowiec i Kadrze PZHL U23 w Polskiej Hokej Lidze. Zmiana ta - w myśl regulaminu PHeL - skutkowała odjęciem sześciu punktów ze stanu posiadania drużyny z Krynicy.

W samych zmaganiach sportowych debiutujący Tyczyński musiał w swoim pierwszym meczu przełknąć gorycz porażki, ulegając 5:3 KH Enerdze Toruń.

Najpewniejszymi zwycięstwami którejś ze stron kończyły się pojedynki Comarch Cracovii z Gazdą Team Nowy Targ (6:0) oraz STS-u UKS Niedźwiadków Sanok z zespołem BKS-u Bydgoszcz (7:1).

Niezwykle wyrównane boje toczyli ze sobą natomiast przedstawiciele UKS-u KTH Krynica z UKH Unią Oświęcim (6:5d.), MKS-u Sokołów Toruń z drużyną Tornada Bielsko-Biała (3:4k.) oraz GKS-u Tychy z Cebularzami Kalisz (7:8k.). 

To właśnie ten ostatni mecz przyniósł kibicom najwięcej emocji. Pierwszy cios został wyprowadzony przez ekipę Bostonu Bruins (GKS Tychy reprezentowany przez Mateusza Pawlika), jednak Predators (Cebularze Kalisz - Kacper Sobański) nie zamierzali odpuszczać i kilka chwil później doprowadzili do wyrównania. Kolejna akcja i... Pawlik po raz drugi w tym meczu objął prowadzenie. I tym razem Kacper Sobański zdołał wyrównać stan gry. 

Cios za cios, gol za gol - tyszanin raz po raz wychodził na prowadzenie, by za chwilę je tracić - taki obraz rywalizacji utrzymywał się do stanu 5:5. Później rozpoczął się okres dużo lepszej gry Kacpra Sobańskiego, który dwukrotnie pokonał bramkarza Bruins i, jeszcze na minutę przed końcem spotkania, prowadził 7:5.

Licznie zebrana i żywiołowo dopingująca widownia tego pojedynku mogła przeżyć olbrzymie emocje w końcówce trzeciej tercji. Wówczas Mateusz Pawlik, grając już bez bramkarza, zdołał odrobić straty, doprowadzając do remisu -  co warte podkreślenia siódma bramka dla GKS-u Tychy padła... zaledwie 0,4 sekundy przed końcową syreną (!!) - i do dogrywki.

Ta z kolei nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc o losach meczu 3. kolejki PHeL decydował konkurs rzutów karnych. Perfekcyjnie wykorzystywane najazdy Cebularzy i zdecydowanie słabsza postawa GKS-u skutkowała tym, iż to do Kalisza powędrował dodatkowy punkt.

Podobnie jak w przypadku drugiej kolejki, tak i w trzeciej serii gier nie odbył się jeden z meczów - starcie Naprzodu Janów z Prorink Stars - z uwagi na problemy techniczne jednego z graczy - zostało przeniesione na inny termin.

Po trzeciej kolejce PHeL mamy już zaledwie dwie drużyny, które jak dotąd nie straciły żadnego punktu - KH Energę Toruń i KH Podhale Nowy Targ. Na mecz obu ekip będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać. Toruńsko-nowotarska konfrontacja przewidziana jest w terminarzu na 6 lipca.

Wcześniej torunian - Jarosław Wiśnik - zmierzy się m.in. z reprezentującym GKS Tychy Mateuszem Pawlikiem, zaś przedstawiciel nowotarskich "Szarotek" skrzyżuje wirtualne kije z rozkręcającym się z meczu na mecz zawodnikiem Cebularzy Kalisz oraz groźnym graczem Tornado Bielsko-Biała.

Terminarz PHL dla poszczególnych drużyn

3. kolejka Polskiej Hokej e-Ligi - wyniki:

Tabela Polskiej Hokej e-Ligi po 3. kolejce:

Udostępnij