1 rok temu

Podsumowanie 2. kolejki PHeL

Pierwsze derby, pierwsza bójka, pierwsze karne. Podsumowujemy 2. kolejkę Polskiej Hokej e-Ligi

Za nami druga - choć jeszcze niepełna - kolejka Polskiej Hokej e-Ligi. W niej najpewniejsze zwycięstwa odniosły drużyny Legionu Warszawa (7:0 z Sokołami Toruń) oraz KH Energii Toruń (8:0 z UKS-em KTH Krynica). 

Podobnie jak pierwsza, tak i druga seria spotkań przyniosła nam wiele bardzo wyrównanych pojedynków. Ponownie doszło do starć, zakończonych tylko jedną bramką - KH Polonia Bytom uległa Podhalu Nowy Targ 4:3 zaś UKH Unia Oświęcim pokonała STS UKS Niedźwiadki Sanok 2:1 - a także tych, do których wyłonienia niezbędny był dodatkowy czas gry. 

Drugi mecz, druga dogrywka i... druga porażka - tak kształtuje się bilans drużyny Prorink Stars reprezentowanej przez Szymona Fatlę. Tym razem zawodnik Stars (Columbus Blue Jackets) musiał uznać wyższość Filipa Lenkiewicza z Comarch Cracovii, który w PHeL występuje zespołem Toronto Maple Leafs.

Druga kolejka przyniosła nam także pierwsze rzuty karne - odbyły się one w spotkaniu Gazda Team Nowy Targ (Anaheim Ducks) - Infinitas KH KTH Krynica (New York Rangers) - w których górą okazali się zawodnicy z Anaheim oraz pierwszą... bójkę. W wirtualnym pojedynku Zdeno Chary z Ryanem Pulockiem triumfował ten drugi, który niepodziewanie obalił słowackiego defensora. W samym spotkaniu triumfowali jednak zawodnicy Boston Bruins, a tą drużyną w PHeL rywalizuje Mateusz Pawlik z GKS-u Tychy.

Miniona seria gier to również pojedynek derbowy BKS-u Bydgoszcz z SMS-em Toruń oraz starcie rodem z PHL - pomiędzy Lotosem PKH Gdańsk a GKS-em Katowice. W pierwszym z nich górą okazał się gracz z Torunia, który w drugim spotkaniu odniósł drugie zwycięstwo. W pojedynku gdańszczanina ze Ślązakiem natomiast triumfował Gilbert Leśniak, który 2:0 ograł Jakuba Garbocza.

Spotkanie Cebularzy Kalisz z Naprzodem Janów z uwagi na problemy technicznie nie mogło zostać rozegrane. Zaległości nadrobione będą w innym terminie.

Po dwóch seriach gier na czele tabeli znajdziemy reprezentanta KH Energii Toruń Jarosława Wiśnika. Z taką samą liczbą punktów kolejne miejsca zajmują ekipy SMS-u Toruń, GKS-u Tychy i Podhala Nowy Targ. Bez zwycięstwa są wciąż zespoły Naprzodu Janów, Niedźwiadków Sanok, BKS-u Bydgoszcz i Sokołów Toruń. Te cztery drużyny zamykają tabelę Polskiej Hokej e-Ligi.

Wyniki 2. kolejki PHeL:

Tabela Polskiej Hokej e-Ligi:

Udostępnij