1 rok temu

Piąty transfer GieKSy

GKS Katowice oficjalnie dokonał piątego przedsezonowego wzmocnienia. W sezonie 2020/21 w barwach GieKSy ponownie oglądać będziemy Jesse Rohtlę.


Sympatyczny Fin w Polskiej Hokej Lidze gra już od trzech lat. Po dwóch sezonach w GieKSie przeniósł się do Jastrzębia, gdzie w 36 meczach na krajowym podwórku zdobył 13 bramek i zanotował 21 asyst. 

W GieKSie natomiast 32-letni Fin zanotował na swoim koncie 114 punktów w 111 meczach.

- Dla mnie złożenie podpisu pod kontraktem z GKS-em Katowice było bardzo łatwą decyzją, bo czas spędzony w Katowicach wspominam bardzo dobrze. Cieszę się, że wracam do drużyny i znów będę mógł grać dla tych świetnych kibiców. Poza tym w drużynie jest dużo znajomych twarzy, z czego także się cieszę. Przed nami dużo pracy, ale będziemy gotowi. Liczę na naprawdę udany sezon - zaznaczył w rozmowie dla oficjalnej strony klubu Jesse Rohtla

Rohtla to piąty już zawodnik, który zasilił szeregi GieKSy przed sezonem 2020/21. Wcześniej z katowickim klubem umowę podpisali również Janis Andersons, Dariusz Wanat, Bartosz Fraszko i Mateusz Zieliński, a swoje dotychczasowe kontrakty przedłużyli Grzegorz Pasiut, Filip Starzyński, Patryk Wajda, Patryk Krężołek, Mateusz Michalski, Oskar Krawczyk, Kamil Paszek i Mikołaj Łopuski.

Jesse z każdym sezonem potwierdza, że jest jednym z najlepszych obcokrajowców w PHL. Bardzo się cieszymy, że ponownie będzie występował w Katowicach. Jego nieprzeciętne umiejętności na pewno będą przydatne po obu stronach tafli, zarówno w grze 5 na 5, jak i w formacjach specjalnych - dodał Roch Bogłowski, dyrektor sportowy GKS-u Katowice. 

Udostępnij