1 rok temu

Neupauer zostaje!

Bartłomiej Neupauer w dalszym ciągu występował będzie w drużynie Podhala Nowy Targ. W barwach nowotarskich Szarotek zobaczymy też innego - 17-letniego - wychowanka Podhala.

Neupauer w ostatnich latach jest prawdziwą podporą gry ofensywnej "Szarotek" i etatowym już reprezentantem Polski.

Tylko w minionym sezonie 28-letni napastnik rozegrał 53 spotkania na krajowym podwórku, zdobywając 17 bramek i notując 26 asyst. Był też w składzie reprezentacji Polski na lutowy turniej pre-kwalifikacyjny do ZIO.

W zespole prowadzonym przez Andreja Gusova zobaczymy także 17-letniego Fabiana Kapicę. To z pewnością jeden z obecnie największych talentów i nadzieja w nowotarskim hokeju.

W minionym sezonie Kapica rywalizował m.in. w niemieckiej lidze juniorów U20, gdzie w 18 meczach zdobył trzy bramki i zanotował jedną asystę. Na swoim koncie ma również grę w młodszych grupach wiekowych (U16, U17 i U19), gdzie był wyróżniającą się postacią.

W sezonie 2018/19 w 36 meczach w rozgrywkach U17 zdobył 17 bramek i zanotował 27 asyst zaś rok wcześniej - przy zaledwie 16 rozegranych spotkaniach w lidze U16 - jego dorobek punktowy wyniósł 41 punktów (22G, 19A).

Obecny skład Podhala na sezon 2020/2021:

Przemysław Odrobny, Kasper Bryniczka, Damian Tomasik, Mateusz Bepierszcz, Fabian Kapica, Robert Mrugała, Maciej Sulka, Adrian Słowakiewicz, Bartłomiej Neupauer.

Udostępnij