1 rok temu

Mateusz Zieliński wraca do GieKSy

To już potwierdzone. Mateusz Zieliński powraca do drużyny GKS-u Katowice. Po raz ostatni wychowanek toruńskiego hokeja w drużynie ze Śląska występował w sezonie 2017/18.

W minionym sezonie 22-letni defensor występował w rodzimej KH Enerdze Toruń, gdzie - w 48 meczach zdobył trzy bramki i zanotował dziewięć asyst. 

- Bardzo się cieszę z powrotu do Katowic. Tworzy się tutaj bardzo fajna drużyna i ciężko było odmówić takiemu klubowi jak GKS. Mam nadzieję, że swoją dobrą grą w defensywie wzmocnię zespół i wspólnie z kolegami sięgniemy po medal - zaznaczył w rozmowie dla oficjalnej strony katowickiego klubu Mateusz Zieliński

W przeszłości Zieliński występował już w katowickiej GieKSie - w sezonie 2017/18. Wówczas w Katowicach rozegrał 16 spotkań.

 - Przyglądaliśmy się Mateuszowi przez ostatnie dwa sezony i trzeba przyznać, że zrobił on duży postęp jako podstawowy obrońca w drużynie z Torunia. Mamy nadzieje, iż będzie się dalej tak dobrze rozwijał z korzyścią dla GKS Katowice, mając obok siebie bardziej doświadczonych kolegów - dodał dyrektor sportowy sekcji Roch Bogłowski.

Zieliński to czwarty obrońca w zespole z Katowic. Wcześniej umowę przedłużyli Patryk Wajda i Oskar Krawczyk, a nowym defensorem GieKSy - oprócz 22-latka - jest Janis Andersons.

Udostępnij