1 rok temu

Kolejny zawodnik zostaje w GieKSie!

Z dnia na dzień powiększa się kadra GKS-u Katowice na sezon 2020/21. W drużynie prowadzonej przez Piotra Sarnika w nadchodzących rozgrywkach nie zabraknie Miiki Franssili.

W sezonie 2019/20 urodzony w Luumaki zawodnik był bardzo mocnym punktem w ekipie katowickiej GieKSy. W 49 meczach w Polskiej Hokej Lidze 27-latek zdobył osiem bramek i zanotował 19 asyst.

Chcieliśmy wyselekcjonować z obcokrajowców występujących dotychczas w drużynie tych, którzy najwięcej wnosili do zespołu i Miika jest właśnie jednym z tych zawodników. Jego nieprzeciętne umiejętności ofensywne będą dalej dostarczały emocji kibicom GieKSy, co bardzo nas cieszy. Franssila potrafi zagrać niekonwencjonalnie i nie boi się podjąć ryzyka, a to nie tak często spotykana umiejętność w naszej lidze wśród obrońców - zaznaczył w rozmowie dla oficjalnej strony klubowej dyrektor sportowy sekcji hokeja Roch Bogłowski.

Obecna kadra GKS-u Katowice:

Obrońcy: Janis Andersons, Mateusz Zieliński, Oskar Krawczyk, Patryk Wajda, Miika Franssila.

Napastnicy: Grzegorz Pasiut, Filip Starzyński, Patryk Krężołek, Dariusz Wanat, Mateusz Michalski, Kamil Paszek, Mikołaj Łopuski, Bartosz Fraszko, Jesse Rohtla.

Udostępnij