1 rok temu

Kolejne dwie licencje wydane

Re-Plast Unia Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie to kolejne dwa zespoły, które otrzymały licencję na grę w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2020/21. Łącznie klubów, które dopełniły niezbędnych formalności mamy już pięć!

Wcześniej stosowną licencję otrzymały kluby z Tychów, Krakowa i Katowice; teraz przyszła pora na kolejne drużyny. To już pewne - w sezonie 2020/21 w Polskiej Hokej Lidze ponownie oglądać będziemy wicemistrzów Polski - Re-Plast Unię Oświęcim oraz zdobywców Pucharu Polski i Pucharu Wyszehradzkiego zawodników JKH GKS-u Jastrzębie.

Przypomnijmy, iż chęć gry w PHL w nadchodzącym sezonie złożyło aż 12 klubów. Oprócz wymienionej piątki, która proces licencyjny ma już za sobą o prawo gry o mistrzostwo Polski wciąż walczy 7 ekip - Podhale Nowy Targ, KH Energa Toruń, Lotos PKH Gdańsk, Zagłębie Sosnowiec, a także kluby, których od lat nie oglądaliśmy w polskiej lidze - zespół Niedźwiadków Sanok, KTH Krynicy oraz Stoczniowca Gdańsk. W przypadku tych drużyn - o ile wykażą one gwarancje finansowe na minimum 1.5 miliona złotych - będą one zmuszone opłacić również opłatę za tzw. "dziką kartę"

Udostępnij