1 rok temu

GieKSa z dwoma podpisami

Dariusz Wanat dołącza do zespołu GKS-u Katowice. To trzeci transfer hokejowej GieKSy przed sezonem 2020/21.

Dariusz Wanat to wychowanek Unii Oświęcim, który spędził w rodzimym klubie ostatnie pięć sezonów. W biało-niebieskich barwach rozegrał 177 meczów, zdobywając 23 bramki i notując 30 asyst. Ostatni sezon zakończył natomiast z dorobkiem 21 punktów (11G, 10A) w 52 meczach. To trzeci czwarty transfer GKS-u Katowice. Wcześniej władze klubu zakontraktowały Janisa Andersonsa i Bartosza Fraszko.

W zespole z Katowic zostanie też Kamil Paszek, który przedłużył swoją umowę z GieKSą. Podobną decyzję podjęli wcześniej Grzegorz Pasiut, Filip Starzyński, Oskar Krawczyk, Patryk Wajda, Patryk Krężołek i Mateusz Michalski.

Nieoficjalnie mówi się również, że zespół brązowych medalistów poprzedniego sezonu ma wzmocnić również Mateusz Zieliński, który występował już w katowickim zespole. W sezonie 2017/18 rozegrał on 16 meczów dla GieKSy, jednak ostatnie dwa lata występował w drużynie KH Energii Toruń, gdzie - tylko w minionym sezonie - zdobył 3 bramki i zanotował 9 asyst w 48 spotkaniach. Celem transferowym GKS-u Katowice jest również Jesse Rohtla, który po roku gry dla JKH GKS-u Jastrzębie miałby wrócić do klubu z ul. Korfantego.

Mateusz Zieliński w barwach GKS-u Katowice (fot. Karolina Sommer / Planet of Hockey)
Udostępnij