1 rok temu

Gdzie Puchar i Superpuchar Polski?

Rozgrywki o Puchar Polski i Superpuchar co roku elektryzują kibiców hokeja w Polsce. Gdzie w tym roku odbędą się obie imprezy?

Po raz drugi z rzędu w spotkaniu o Superpuchar Polski zmierzą się zawodnicy GKS-u Tychy (Mistrz Polski) i JKH GKS-u Jastrzębie (zdobywca Pucharu Polski).

W historii zmagań o to trofeum najczęściej - bo trzy razy - triumfowali gracze Comarch Cracovii i właśnie Trójkolorowych. Jastrzębianie natomiast tylko raz walczyli o ten puchar, przegrywając w poprzedniej edycji aż 1:6 z GKS-em Tychy.

Gdzie w tym roku rozegrany zostanie mecz o to trofeum? Najprawdopodobniej po raz drugi z rzędu jastrzębski Jastor będzie areną pojedynku o Superpuchar. Mecz ten odbędzie się najpewniej na dwa dni przed inauguracją nowego sezonu PHL, czyli 11. września.

Co z turniejem finałowym Pucharu Polski? Tu sprawa pozostaje otwarta. Jak udało nam się jednak dowiedzieć władze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie prowadzą rozmowy, aby Puchar Polski odbył się w katowickim Spodku, który kilka miesięcy później miałby być areną zmagań podczas Mistrzostw Świata dywizji IB. To oczywiście bardzo odległa wizja; wciąż nie wiadomo bowiem jak obecna sytuacja epidemiologiczna wpłynie na uczestnictwo kibiców w rozgrywkach sportowych w naszym kraju.

W tym sezonie nie zmienia się formuła rozgrywek - do turnieju finałowego awansują cztery najlepsze ekipy po drugiej rundzie zmagań ligowych. Impreza, jak co roku, odbędzie się tuż po Świętach Bożego Narodzenia - 27-28.12 bądź 28-29.12.

Tu - podobnie jak w przypadku rozgrywek o Superpuchar - najbardziej utytułowanym zespołem jest GKS Tychy, który aż osiem razy sięgał po ten puchar. Dla porównania drugi pod tym względem - JKH GKS Jastrzębie - wygrywał "zaledwie" trzykrotnie.

Mimo to tyszanie od 2017 roku czekają na 9. sukces w tych rozgrywkach. Ostatnie dwie edycje to z kolei triumf hokeistów z Jastrzębia.

Udostępnij