1 rok temu

Dwa turnieje EIHC w Polsce? Kiedy i gdzie?

Wiele wskazuje na to, że w nadchodzącym sezonie w naszym kraju zorganizowane zostaną dwa turnieje z cyklu Euro Ice Hockey Challenge. Gdzie odbędą się te imprezy?

Pierwsze zgrupowanie pod wodzą nowego trenera zaplanowano jeszcze przed startem sezonu 2020/21. Odbędzie się ono w lipcu Warszawie, a jego głównym punktem będą badania kadrowiczów. Później, w sierpniu, niewykluczone, że biało-czerwoni zbiorą się w Jastrzębiu na krótkiej akcji szkoleniowej.

Pierwszy prawdziwy test biało-czerwonych czeka już w listopadzie podczas trzeciej edycji turnieju o Puchar Niepodległości. Rywale Polaków nie są jeszcze znani, jednak już dziś wiemy, że turniej ten odbędzie się - najprawdopodobniej - po raz trzeci w gdańskiej hali Olivia.

W grudniu natomiast PZHL chciałby ponownie organizować imprezę z cyklu Euro Ice Hockey Challenge. Tym razem będzie to turniej roboczo określany jako Puchar Solidarności, a miejscem rozegrania zmagań o to trofeum miałby być katowicki Jantor. Tu również wciąż trwają rozmowy mające na celu "sprowadzenie" atrakcyjnych sparingpartnerów dla biało-czerwonych.  

Udostępnij