1 rok temu

Cracovia z nowym bramkarzem

Jak poinformowała Comarch Cracovia, nowym bramkarzem Pasów w nadchodzącym sezonie będzie 28-letni Czech, Michael Petrasek. To czwarty ruch kadrowy, po przedłużeniu Filipa Drzewieckiego i transferach Jakuba Saura i Stepana Csamango.

Czech to wychowanek HC Slovan Ustecti Lvi, dla którego gra w Polskiej Hokej Lidze, będzie pierwszą zagraniczną przygodą.

Większość swojej kariery spędził w drugiej lidze czeskiej, we wspomnianym wcześniej klubie z Uścia nad Łabą. W sezonie 2015-2016 przeszedł do ekstraligowego HC Litvinov, w barwach którego rozegrał 4 mecze w Hokejowej Lidze Mistrzów. 

Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w 2. ligowym HC Prerov, w którym rozegrał 29 meczów i bronił ze skutecznością 91,8%.

- Z Cracovii otrzymałem dobrą ofertę i w związku z tym zdecydowałem się na podpisanie umowy, z czego jestem bardzo zadowolony. Wiem, że jest to Klub o wieloletniej tradycji z mnóstwem sukcesów, a miasto jest przepiękne i dlatego wraz z rodziną cieszymy się, że będę mógł tu zagrać - powiedział Petrasek w wywiadzie dla oficjalnej strony Comarch Cracovii.

To kolejny transfer Pasów po potwierdzeniu powrotu Stepana Csamango i przejścia z Re-Plast Unii Oświęcim Jakuba Saura. W przyszłym sezonie W barwach Cracovii zagra również m.in. Filip Drzewiecki, który podpisał roczny kontrakt.

Udostępnij